Sprzedawcy zdumieni przeciekami związanymi z lockdownem

In Bez kategorii

Drobni sprzedawcy są zdumieni ujawnioną wiadomością, że szkoły średnie i fryzjerzy będą mogli wkrótce ponownie się otworzyć, ale zakupy będą dozwolone tylko po wcześniejszym umówieniu się. „Ponowne otwarcie <mniej ważnych> sklepów 3 marca jest całkowicie bezpieczne”, powiedział NOS Udo Delfgou, dyrektor z organizacji skupiającej detalistów – INretail.

„Nadal nie jest jasne, dlaczego sklepy nie powinny być otwierane” – powiedział Delfgou. „Prawie cała Europa się z nami zgadza, we Francji i Belgii sklepy są otwarte jak zwykle”.

Deflgou ma nadzieję, że jeśli zakupy po wcześniejszym umówieniu zostaną wprowadzone, rząd uczyni je „tak przestronnymi, jak to tylko możliwe”. „Rząd powinien zaoferować coś wszystkim przedsiębiorcom. Ale to drugie w kolejności, uważamy przede wszystkim, że sklepy powinny mieć możliwość otwarcia się 3 marca ”.

LAKS, Krajowa komsja ds. Uczniów, jest zadowolona, że szkoły średnie prawdopodobnie zostaną otwarte w przyszłym tygodniu, chociaż nie jest jeszcze jasne, jak to będzie wyglądać. „Nadal musimy czekać na ostateczną decyzję, ale jeśli tak się stanie, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni” – powiedział NU.nl prezes Nienke Luijckx.

Liderzy lewicowych partii GroenLinks i SP chcą, aby szkolnictwo wyższe również zostało ponownie otwarte 1 marca. Według lidera GroenLinks Jesse Klavera, na początku tej pandemii osoby starsze były najbardziej narażoną grupą. „Ale młodzi ludzie również stali się bezbronni” – powiedział NOS, odnosząc się do różnych badań i organizacji, które wyrażały obawy o dobrostan psychiczny młodych ludzi w okresie zamknięcia.

Lider SP Lilian Marijnissen chce odszkodowania dla młodych ludzi. „Za szkody psychiczne, ale także finansowe” – powiedziała do nadawcy.

Obecne środki ostrożności mają obowiązywać do 2 marca. Premier Mark Rutte i minister zdrowia Hugo de Jonge informacje o o obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa mają zaktualizować podczas wtorkowej konferencji prasowej./ Źródło: Dutch News NL

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zacząć życie w Królestwie Niderlandów, sprawdź nasz poradnik Jak wyjechać do Holandii.

Mobile Sliding Menu