Promocja szczepionek wśród rodziców

In Wiadomości z Holandii, Zdrowie
szczepionka

Coraz więcej osób buntuje się przeciwko szczepionkom. Podobnie jest również w Holandii!

Obecnie 90,2% holenderskich dzieci jest zaszczepionych przeciwko najpoważniejszym chorobom, takim jak polio, odra czy koklusz. To wysoka liczba, jednak jest poniżej 95% zalecanych przez Światową Organizacje Zdrowia.

W związku z tym, młodszy minister zdrowia Paul Blokhuis postanowił podjąć konkretne działania. Otóż rodzice, którzy odmawiają zaszczepienia swoich dzieci, zostaną zaproszeni do organizacji młodzieżowej JGZ, aby wyjaśnić jej swoje podeście. Blokhuis uważa, że rodzice którzy chcą aby ich dziecko rozwinęło naturalną odporność lub obawiają się że szczepionki powodują autyzm padły ofiarą niedokładnych informacji, które możemy spotkać w internecie.

Dlatego właśnie, Paul Blokhuis ma zamiar zrobić wszystko co w jego mocy, aby zapewnić tym rodzicom wiarygodne informacje, na których będą mogli oprzeć swoją decyzje.

Co więcej, młodszy minister zdrowia zamierza zwrócić się także do dzieci. Te z nich, które nie były szczepione lub które posiadają tylko niektóre szczepienia, zostaną zaproszone na bezpłatne szczepienia, po ukończeniu 16 roku życia.

Mobile Sliding Menu