Popularne wakacyjne kierunki

In Blog

Lipiec i sierpień to okres, w którym większość Polaków zjeżdża do kraju aby odwiedzić rodzinę i skorzystać trochę z urlopu. Wśród Rodaków dominują dwa kierunki – góry oraz morze. Każda z tych opcji ma swoje plusy oraz minusy. Gdzie zatem warto jechać?

Wakacje w górach

Nasze polskie Tatry, zachwycają zarówno latem jak i zimą. Jednak w okresie największego ruchu turystycznego odpoczynek w tym regionie może być prawdziwą udręką. Po pierwsze, wąska przepustowość dróg sprawia, że odcinek z Krakowa do Zakopanego może nam zająć nawet kilka godzin chociaż, trasa ma trochę ponad sto kilometrów. Gdy już uda nam się dojechać, musimy liczyć się z tym, że w górach będzie naprawdę tłoczno. Szlaki turystyczne są dość wąskie, więc długa kolejka do wejścia na szczyt jest popularnym widokiem. Jeżeli więc chcemy cieszyć się urokiem gór, o wiele lepiej będzie odwiedzić je poza sezonem.

Wakacje nad morzem

Linia brzegowa polski wynosi około 440 kilometrów, więc przeciwieństwie do małego obszaru gór, bardzo trudno tutaj o porównywalny tłok. Co więcej, nad polskim morzem każdy znajdzie coś dla siebie. Są regiony, w których każdy imprezowicz będzie się dobrze bawił, ale są także miejsca w których nadal dominuje cisza i natura. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się Krynica Morska, która jako kurort wypoczynkowy funkcjonuje już od XV wieku!

Co takiego jest zatem w Krynicy Morskiej, że od wielu lat przyjeżdżają tu ludzie nie tylko z Polski, ale także z Niemiec i Rosji?

Krynica Morska

Po pierwsze, miejscowość leży w bardzo nietypowym miejscu na skalę światową. Otóż Krynica Morska zlokalizowana jest na Mierzei Wiślanej – która jest niczym innym jak piaszczystym wałem powstałym na skutek działania fal morskich oraz wiatru – a otoczona przez Parki Krajobrazowe. Taka lokalizacja pozwala cieszyć się nam wspaniałymi widokami oraz odpocząć od smogu i zanieczyszczonego miejskiego powietrza. Po drugie, tutejsi włodarze, bardzo dbają o turystów, dlatego przynajmniej raz w tygodniu organizowane są darmowe koncerty czy kabarety, na które zapraszane są gwiazdy dużego kalibru. Po trzecie, Krynica Morska posiada wiele atrakcji dla każdego. Możemy popływać tutaj motorówkami i skuterami wodnymi, nauczyć się pływać na desce czy po wspinać się w parku linowym lub wypożyczyć rower i pozwiedzać okolice.

Gdzie spać w Krynicy Morskiej?

Możliwości mamy naprawdę wiele. Możemy zdecydować się na pobyt w hotelu, kwaterach czy polu namiotowym. Jednak coraz popularniejszy – nie tylko w Polsce, ale i na świecie – staje się wynajem apartamentów. Decydując się na apartamenty w Krynicy Morskiej, możemy liczyć na bardzo korzystną cenę (w porównaniu do hotelu) oraz na wysoką jakość oferowanego wypoczynku.

A Wy, w jakiej nadmorskiej miejscowości lubicie wypoczywać?

Mobile Sliding Menu