Otyły jak Holender?

In Bez kategorii

Widmo holenderskiego podatku cukrowego w związku z obawami o otyłość w Niderlandach

Różne fundacje zdrowotne w całej Holandii, na czele z Unicefem ​​i gminą Amsterdam, wezwały kolejny rząd do wprowadzenia podatku cukrowego w celu zwalczania rosnącej otyłości wśród młodych ludzi.

Fundacje takie jak: Diabetes Fund, Heart Foundation, Kidney Foundation oraz Stomach, Liver and Bowel Foundation wzywają holenderski rząd do ograniczenia krajowego spożycia niezdrowych dodatków, takich jak cukier, sól i tłuszcz.

Fundacje zwracają się do rządu m. in. w sprawie wprowadzenie podatku cukrowego i zakazu reklamowania niezdrowej żywności przeznaczonej dla dzieci. Uważają, że podpisane w 2018 roku Krajowe Porozumienie o Prewencji – mające na celu walkę z paleniem, otyłością i spożyciem alkoholu w Holandii – nie zrobiło wystarczająco dużo, aby poprawić ogólny stan zdrowia społeczeństwa: „Cele były wzniosłe, ale środki do ich realizacji – niewystarczające” – powiedział Tom Oostrom, dyrektor Kidney Foundation.


Fundacje mają na celu znaczne ograniczenie spożycia niezdrowej żywności w Holandii, w szczególności tej skierowanej do młodszych pokoleń. Mają one nadzieję, że pozwoli to uniknąć przyszłych chorób.

Oostrom podkreśla, że ​​jeśli nic nie zostanie zrobione teraz, do 2040 r. prawie dwie trzecie holenderskiej populacji, czyli ponad dziewięć milionów ludzi, będzie miało nadwagę, co doprowadzi do bezprecedensowego wysiłku ze strony holenderskiego systemu opieki zdrowotnej: „Aby rozwiązać ten problem, chcemy społeczeństwa, w którym zdrowe odżywianie i picie jest standardem. Nawyki kształtują się w młodości” – mówi./ Źródło: I am expat.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zacząć życie w Królestwie Niderlandów, sprawdź nasz poradnik Jak wyjechać do Holandii.

Mobile Sliding Menu