Numer sofi

In Początki w Holandii, Pozostałe, Praca, Praca w Holandii, Prawo w Holandii
numer-sofi

Numer sofi – co to jest?

Przyjeżdżając do Holandii z zamiarem podjęcia legalnej pracy musisz wyrobić sobie numer sofi. Numer sofi jest najważniejszym dokumentem który będzie nam potrzebny w Holandii, dlatego powinniśmy wyrobić go najszybciej jak to jest możliwe. Numer ten składa się z dziewięciu cyfr i jest odpowiednikiem naszego numer NIP, czyli służy do identyfikacji podatkowej. To właśnie dzięki numerowi sofi będziemy mogli podjąć legalną pracę, oraz założyć konto w banku.

Co potrzeba do  wyrobienia numeru sofi?

W celu wyrobienia numeru sofi musisz okazać urzędnikowi swój dowód tożsamości – może to być dowód osobisty lub paszport, pamiętaj by dokument ten był ważny jeszcze przynajmniej przez trzy miesiące.

Jak wygląda procedura wyrobienia numeru sofi?

W celu wyrobienia numeru sofi musisz udać się do urzędu podatkowego w godzinach porannych, najlepiej pomiędzy 9, a 10 rano. W tych godzinach, mamy dużą szansę że zostaniemy obsłużeni od ręki, bez konieczności wcześniejszej rozmowy telefonicznej.

Na miejscu dostaniemy odpowiedni formularz, w którym musimy podać swoje imię, nazwisko oraz polski adres zamieszkania. Po około 10 minutach, otrzymujemy swój własny numer sofi.

Istotne informacje o numerze sofi.

  • Numer ten wyrabia się tylko raz i jest on ważny całe życie.
  • Wyrobienie numeru sofi jest darmowe.
  • Wyrobić numer sofi można jedynie osobiście – nie wierz żadnym pośrednikom.
  • W celu wyrobienia numeru sofi, nie jest potrzebna wcześniejsza rozmowa telefoniczna.
  • Do wyrobienia numeru sofi nie potrzebujesz holenderskiego meldunku, ani adresu zamieszkania.

Mobile Sliding Menu