Najpopularniejsze kierunki wakacji last minute

In Blog

Jeśli nie chcemy organizować wyjazdu w swoim zakresie, zapoznajmy się z ofertami last minute. Z pewnością dopasujemy je do swoich potrzeb i możliwości.

Wakacje na Chorwacji

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacji last minute. Znajdują się w niej imponujące zabytki i wspaniałe miasta.

Co warto zobaczyć?

Dubrownik jest często nazywany Perłą Adriatyku. Znajduje się u podnóża góry Srd. Można tutaj podziwiać fantastyczne widoki. Charakterystyczne mury otaczają malownicze Stare Miasto. Otaczają go błękitne wody.

Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji. Jest uroczy i elegancki. Znajduje się u wybrzeży Adriatyku. Białe nabrzeże porośnięte palmami idealnie nadaje się do spacerów. Z kolei historyczne centrum znajdujące się tuż za nim, zachwyca turystów starożytnymi zabytkami.

Zadar tętni życiem. Znajduje się na małym półwyspie. Stanowi wspaniałą mieszankę starych i nowych nurtów. Możemy tutaj zobaczyć rzymskie ruiny, stare kościoły i mnóstwo zabytkowych budynków na Starym Mieście.

Wakacje na Cyprze

Najbardziej wysunięta na wschód wyspa na Morzu Śródziemnym, jest niepodległym państwem o długiej i barwnej przeszłości. Według legendy to właśnie tutaj narodziła się Afrodyta, bogini miłości. Cypr wyróżnia się łagodnym klimatem, pięknymi plażami, zalesionymi górami i bujnymi, zielonymi dolinami.

Co warto zobaczyć?

Na południowo-zachodnim krańcu wyspy znajduje się nadmorskie miasto Pafos, powszechnie nazywane miejscem narodzin Afrodyty. Obecnie dzieli się na dwie części. W dolnej części Kato Pafos znajduje się wiele hoteli i zabytków. Górna część to dzielnica handlowa, w której można znaleźć sklepy i restauracje.

Po stolicy, Limassol jest największym miastem na Cyprze. Jest to duży port morski, który w ciągu ostatnich kilku dekad stał się głównym celem turystycznym dla osób poszukujących słońca i piasku.

Jeśli lubisz nocne życie, koniecznie wybierz Ayia Napa. W centrum znajdują się niezliczone bary i kluby, otwarte do białego rana. Muzyka jest grana na żywo. Można tutaj wypić pyszne drinki. Panuje świetna atmosfera.

Gdzie szukać ofert na wakacje?

Doskonałe oferty last minute znajdziemy w Internecie, np. na portalu last-minute.io. Publikowane są tutaj atrakcyjne wycieczki w różne zakątki świata, te bliższe i te dalsze.

Wakacje w Bułgarii

Bułgaria jest krajem o różnorodnych krajobrazach i ciekawej historii. Wyróżnia się naturalnym pięknem  i bogactwem kulturowym, sięgającym czasów starożytnych.

Co warto zobaczyć?

Wybierz się na wycieczkę do klasztoru Rila i podziwiaj spokojne i imponujące góry. Prawosławny klasztor powstał w X wieku. Jest ważnym zabytkiem historycznym i kulturowym, a także ikoną architektoniczną. To największy klasztor w kraju, w którym możesz podziwiać ikonografię religijną, w tym malowidła ścienne, rzeźby i zabytki historyczne.

Nessebar liczy 9000 lat i do dziś zachwyca turystów. Urokliwe stare miasto położone jest na skalistym półwyspie, połączonym z lądem groblą. Znajdują się tu piękne place, imponujące kościoły i urokliwe brukowane ulice.

Na obszarze Parku Narodowym Pirin znajduje się ponad 70 jezior polodowcowych, stare lasy i strzeliste szczyty i grzbiety górskie o długości 2915 metrów. Jest bułgarskim skarbem narodowym i bezpiecznym schronieniem dla wielu rzadkich gatunków.

Mobile Sliding Menu