Mieszkańcy Holandii stają się bardziej świadomi w kwestii bezpieczeństwa w Internecie

In Bez kategorii
rekrutacja rodo

Według nowych danych opublikowanych przez Statistics Netherlands (CBS), obywatele Holandii stali się bardziej świadomi konieczności zapewnienia sobie bezpieczeństwa online i podjęli kroki w celu ochrony swoich danych osobowych w Internecie.

Zwiększenie świadomość ochrony danych osobowych w Holandii


W 2016 roku tylko 79 procent osób w wieku 12 lat i starszych podjęło kroki w celu ochrony swoich danych. Liczba ta wzrosła do 90 procent w 2020 roku. Według CBS badania wykazały, że liczba osób kontrolujących udostępnianie swoich danych o lokalizacji wzrosła o prawie 30 procent:

Tendencję tę zaobserwowano również w zakresie ochrony danych na smartfonach: 70 procent uczestników ankiety przyznało, że odmówiło aplikacji dostępu do lokalizacji i danych kontaktowych lub zdjęć.

W badaniu wzięło udział około 6,5 tys. osób, a CBS stwierdziło, że nie jest zaskoczeniem, że osoby powyżej 65 roku życia rzadziej chronią swoje dane w Internecie. Tylko 70 procent osób w wieku powyżej 75 lat próbowało chronić swoje dane, dla porównania: chroni je średnio 93 procent ankietowanych w wieku od 12 do 64 lat./ Źródło: I am expat.


W UE mieszkańcy Holandii wykazywali najwyższy poziom świadomości, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Internecie, przy czym największy odsetek dotyczył osób w wieku od 16 do 74 lat podejmujących kroki w celu ochrony swoich danych osobowych: 92 procent; średnia unijna: tylko 78 proc. Holandia zajmuje pierwsze miejsce w rankingu UE, a za nią plasują się Austria, Finlandia i Niemcy.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zacząć życie w Królestwie Niderlandów, sprawdź nasz poradnik Jak wyjechać do Holandii.

Mobile Sliding Menu