Jeden z najbardziej poszukiwanych w Niemczech mężczyzn został zatrzymany w Amsterdamie

In Bez kategorii

Holenderska policja aresztowała 60-letniego obywatela Niemiec poszukiwanego za udział w serii brutalnych napadów z bronią w ręku. Miało to miejsce w prywatnym domu przy cichej ulicy mieszkalnej w zachodniej części Amsterdamu.

Sędziowie zadecydują w środę, czy Thomas Drach, który wcześniej odsiadywał 14 lat więzienia za porwanie niemieckiego przemysłowca Jana Philippa Reemtsmego, powinien zostać poddany ekstradycji do Niemiec w celu postawienia mu zarzutów.

Drach jest obecnie poszukiwany w Niemczech za trzy „spektakularne napady” w 2018 i 2019 r., W tym za rabunek transportu pieniędzy w sklepach Ikea w Kolonii i Frankfurcie. W każdym z tych przypadków sprawcy przygotowywali zasadzkę na furgonetkę z pieniędzmi, uciekali skradzionym samochodem, a następnie podpalali ten pierwszy w pobliżu miejsca popełnienia przestępstwa. Następnie kontynuowali ucieczkę innymi samochodami.

Podejrzani używali samochodów, które zostały skradzione w Holandii, co skłoniło śledczych do przypuszczenia, że ​​istnieje wątek holenderski. Wydano międzynarodowy nakaz aresztowania.

Niemieccy dziennikarze powiedzieli DutchNews.nl, że Drach jest uważany za bardzo niebezpiecznego człowieka i zniknął z widoku publicznego po zwolnieniu z więzienia w 2013 r. „Od dawna podejrzewało się, że mieszka w Holandii” – powiedział jeden z nich.

Policja aresztowała Dracha po wyważeniu drzwi do mieszkania, w którym przebywał około 5 rano. Miejscowi mówią, że słyszeli bardzo głośny huk, który ich obudził. Inni twierdzą, że widzieli samochody policyjne na zewnątrz posesji./ źródło: Dutch News

Jak zacząć życie w Niderlandach? Sprawdź nasz poradnik Jak wyjechać do Holandii!

Mobile Sliding Menu