Jakie są Holenderki

In Blog, Społeczeństwo, Życie w Holandii

Szczęśliwe, zadowolone z życia i niezależne. Żyją tak, jak chcą. Jakie są Holenderki i jakimi wartościami w życiu się kierują?

Badania socjologiczne wskazują, że Holenderki należą do jednych z najszczęśliwszych kobiet świata. Porównując Holenderki chociażby z Polkami bardzo łatwo zauważyć, że Polki po prostu znacznie bardziej wszystkim się przejmują. Chodzi tu zarówno o wygląd zewnętrzny, jak również o sposób funkcjonowania w codzienności. Przyjrzyjmy się zatem różnym dziedzinom życia Holenderek.

Wygląd zewnętrzny

Grunt to funkcjonalność i wygoda! Holenderki z pewnością nie należą do kobiet, które uprzykrzają sobie samopoczucie poprzez codzienne noszenie szpilek, niekomfortowe eleganckie ciuchy czy też fryzury, na które bez przerwy trzeba uważać. Coś za coś. Nie są przez to postrzegane jako wyjątkowo atrakcyjne. Jest to wyjście na przekór chociażby słowiańskiej urodzie, która poprzez mocny makijaż i przyciągający oko strój, kojarzona jest z dużym powodzeniem wśród mężczyzn. Nie zniechęca to jednak Holenderki do takiej, a nie innej „mody”. Ich dobre samopoczucie nie jest uwarunkowane od męskich komplementów. Większą wartością jest dla nich wygoda, którą znajdują w jeansach, wygodnych butach, zwykłej bluzce i kurtce. W takim stroju najłatwiej wskoczyć na rower i ruszyć w nowy, pełen wrażeń dzień.

Życie zawodowe

Wbrew pozorom Holenderki niekoniecznie na pierwszym miejscu stawiają rozwój zawodowy. Wszystko, rzecz jasna, zależy od priorytetów danej kobiety, jednak szacuje się, że co trzecia Holenderka po urodzeniu dziecka porzuca pracę na pełny etat. Część z nich w ogóle nie pracuje zawodowo lub wybiera formę pracy w domu czy też w niepełnym wymiarze godzin. Na taki stan rzeczy kobiety w Holandii mogą sobie również pozwolić ze względu na stosunkowo dobrą sytuację ekonomiczną w kraju.

Relacje rodzinne

Pomimo tego, że dosyć sporo Holenderek po założeniu rodziny zostaje w domu, nie są one jednak typowymi „kurami domowymi”. Kuchnia to nie jest ich wymarzone miejsce. Aby nie przesiadywać w niej godzinami, zdecydowanie wolą przyrządzać szybkie i proste posiłki. Chętnie również zapraszają do tej roli mężczyzn.  W Holandii to dosyć powszechny widok – mężczyzna w kuchni czy też na zakupach. Prozaiczny przykład z gotowaniem pokazuje, że Holenderki patrzą na związek jako na partnerstwo, w którym nie ma z góry narzuconych ról tylko i wyłącznie dla jednej płci. W relacji z dziećmi dbają również o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego najczęściej już około godz. 18:00 kładą swoje najmłodsze pociechy, by znaleźć dla siebie chwilę wytchnienia.

Holenderki to kobiety z marzeniami i wieloma pasjami. Lubią podróżować, poznawać nowe rzeczy, a przede wszystkim kochają wolność i niezależność w życiowych wyborach.

One commentOn Jakie są Holenderki

  • Nooo to fajne partnerstwo wg was – facet w pracy na pelny etat, do tego zakupy i gotowanie. A kobieta sie spelnia marząc.

Comments are closed.

Mobile Sliding Menu