Implanty w Polsce czy za granicą?

In Blog

[artykuł sponsorowany]

Utrata zęba to nie tylko poważny problem estetyczny, ale także i zdrowotny. Dlatego warto już teraz dowiedzieć się więcej o takim rozwiązaniu jak leczenie implantologiczne i zadbać o swój piękny i zdrowy uśmiech!

Kiedyś jedynym rozwiązaniem przy utracie zębów był wybór protezy — ruchomej albo stałej. Dziś jednak pacjent ma o więcej możliwości, a jego oczekiwania rosną. Dlatego też coraz częściej wybiera leczenie implantologiczne. Gdzie zrobić implanty, ile to kosztuje i jak wybrać odpowiedniego specjalistę? O tym dowiesz się więcej z tego artykułu!

Kiedy implant stomatologiczny?

Implanty polecane są osobom, u których występuje nieobecność pojedynczych zębów, ale także tym, które mają o wiele większe braki — nawet całkowite bezzębie. Przyczyn braków w uzębieniu jest wiele: począwszy od zmian próchniczych, nieleczonej paradontozy, a skończywszy na niewykształceniu się związków zębowych. Warto podkreślić, że nie jest to problem tylko estetyczny, bo konsekwencjami utraty zębów może być stopniowy zanik kości, zaburzenia zgryzu, czy nawracające bóle głowy. Dlatego też leczenie jest koniecznością!

Implant stomatologiczny to nowoczesny i bezpieczny sposób na powrót do pięknego i zdrowego uśmiechu. Takie implanty mogą służyć pacjentowi dożywotnio, jeśli są prawidłowo założone i poprawnie zintegrowały się z kością. Trwałość implantu zależy również od pacjenta i jego dbałości o higienę jamy ustnej, a także tryb życia — w tym unikanie używek. Implanty są świetnym wyborem dla wszystkich osób, którym zależy na trwałości i tym, by odzyskać pewność siebie, zdrowie i wszystkie funkcje, jakie wcześniej pełniły prawdziwe zęby.

Implanty w jeden dzień

Dla osób, które chciałyby szybko wstawić implanty i uzyskać piękny uśmiech został stworzony zabieg all-on-4. Zabieg All-on-4 polega na wszczepieniu 4 implantów w odpowiednio dobranych miejscach w szczęce lub żuchwie. Na nich mocuje się stały most z pełnym uzębieniem. Po okresie 6 miesięcy taki most wymienia się na stały, który jest wzmocniony specjalną tytanową belką, która jest niewidoczna i niewyczuwalna. W ciągu jednego dnia zostają przeprowadzone ekstrakcje, oczyszczanie tkanek, implantacja, jak i odbudowa zębów. Zabieg ten odbywa się bez przeszczepu kości, co ma miejsce przy tradycyjnym leczeniu implantologicznym. Warto nadmienić także, że jest on także konkurencyjny cenowo w porównaniu do konwencjonalnego leczenia implantologicznego, czyli kosztów poszczególnych implantów i ich odbudowy.

Implanty — w Polsce czy za granicą?

Wiele osób decydując się na implanty, zastanawia się, czy zrobić je w Polsce, czy za granicą. Dziś mamy dostęp do wykwalifikowanych specjalistów i świetnej jakości usług w naszym kraju, dlatego nie ma konieczności wyjeżdżania za granicę, by zadbać o swoje uzębienie. Za to opłaca się przyjeżdżać zza granicy na leczenie do Polski. Tym bardziej że w takich klinikach dentystycznych jak Dental Fraternity dostępne są elastyczne terminy dopasowane do wizyt w Polsce oraz opcja zrobienia implantów nawet w jeden dzień. Specjaliści tacy jak Jan Nikodem Perek w Dental Fraternity Warszawa wykonał już tysiące wszczepów. To gwarancja profesjonalizmu, doświadczenia i najwyższej jakości usług. A to wszystko w niższej cenie i przy zapewnieniu rozbudowanego wachlarza usług, jak: implanty, all-on-4, licówki, czy protetyka. Tym samym od A do Z można zadbać o zdrowie jamy ustnej i estetykę zębów.

Implanty nie bez powodu uważa się za najbardziej skuteczną metodą odbudowy brakujących zębów, która daje wiele korzyści pacjentom. Warto zdecydować się na kompleksowe leczenie o specjalistów w konkurencyjnej cenie i szybko cieszyć się zdrowiem i satysfakcją z pięknego uśmiechu. 

Mobile Sliding Menu