Holandia chce ograniczyć liczbę świń

In Bez kategorii

W związku z walką o klimat i czyste powietrze na naszej planecie, rząd holenderski proponuje hodowcom trzody chlewnej 180 milionów euro – pod warunkiem, że wycofają się z produkcji. Według holenderskiej minister rolnictwa Caroli Schouten, dzięki temu ograniczą zanieczyszczenia środowiska amoniakiem i azotem, jednak rolnicy uczestniczący w programie muszą zobowiązać się do zaprzestania trzymania świń w przyszłości.

Nowy program, ma być skierowany przede wszystkim do gospodarstw na południu i wschodzie Holandii, ponieważ to właśnie tam hodowla świń jest skoncentrowana najbardziej – mowa tutaj w szczególności o wschodniej Brabancji, północnej Limburgii i części Gelderland.
Według zapewnień rządu, Holenderscy hodowcy świń, którzy rezygnują z produkcji, otrzymają wsparcie finansowe z nowego rządowego programu. Według minister rolnictwa, Caroli Schouten, program na którego przeznaczą aż 180 milionów euro jeszcze bardziej zmniejszy zanieczyszczenie środowiska amoniakiem i azotem, a także ograniczy nieprzyjemne zapachy.

Wysokość rekompensaty

Oczywiście jak zapewnia rząd, hodowcy trzody chlewnej, którzy przystąpią do programu, otrzymają rekompensatę finansową za zaniechanie produkcji i utratę wartości gospodarstwa. Jednak kwota rekompensaty nie jest obecnie znana – będzie ona dopiero ustalana na krótko przed wejściem w życie programu pomocy, na podstawie obowiązującej ceny rynkowej.

Konsekwencje

Oprócz oczywistych pozytywnych wartości dla środowiska, trzeba pamiętać, że tego typu zakłady dają nieraz zatrudnienie nawet kilkuset osobom. Dlatego jeżeli pracujesz w tej branży, już teraz powinieneś zainteresować się o przyszłość swojego zakładu pracy.

Mobile Sliding Menu