Hilversum

In Miasta w Holandii

Hilversum jest miastem (chociaż nie posiada takiego statusu), które znajduje się w Holandii Północnej. Leży na południowym wschodzie od Amsterdamu. Miejscowość ta liczy około 85 tysięcy mieszkańców, natomiast gęstość zaludnienia to 1890 os/km². Powierzchnia miasta, w którym burmistrzem jest Pieter Broertjes to 46,19km².

Czym wyróżnia się Hilversum

Miasto Hilversum znajduje się w części Królestwa Niderlandów. Mieszkańcy znają ten rejon kraju z dwóch powodów. Pierwszym jest fakt, że to najbardziej bogaty teren. Mieszkają tutaj osoby zamożne, a wielkie, willowe dzielnice zachwycają zarówno architekturą, jak i ogrodami. Drugim powodem jest powstawanie własnie w tym miejscu magii telewizji. W Hilversum swoją siedzibę mają studia telewizyjne wielu ważnych stacji radiowych i telewizyjnych. Na ulicach spotkać można reporterów, czy dziennikarzy, ponieważ mieszkają zazwyczaj w okolicy studia. Często miejsce to nazywane jest Hollywood.

To również w Hilversum, a dokładniej w koszarach de Korporaal van Oudheusden po katastrofie samolotu zestrzelonego nad Ukrainą, pracowali specjaliści z kilku krajów, aby zidentyfikować zwłoki pasażerów.

Atrakcje w Hilversum

Hilversum każde miejsce, w zależności od tego, kto czego szuka, warte jest odwiedzenia.Znajdują się tutaj rezerwaty przyrody, teatry, muzea, parki narodowe, ogrody, kościoły i katedry. W centrum miasta można znaleźć centrum handlowe oraz targ, na którym można zakupić specjały holenderskie, odzież lub rośliny

Media Park

Media Park, czyli największe skupisko stacji nadawczych. W znacznej części udostępnione dla zwiedzających. Kursuje tam specjalny pociąg, którym można odbyć podróż po świecie medialnym. Pozwala to dowiedzieć się, gdzie i jak tworzy się dekorację, czy przetrzymuje rekwizyty. Na drodze pociągu widnieje jaskrawy budynek, którym jest muzeum Beeld en geluid. W tym miejscu znaleźć można cenne zbiory audiowizualne w Europie.

Praca w Hilversum

Przeważająca ilość ogłoszeń o pracę dotyczy opiekunek, bądź osób do sprzątania. W zależności od miejsca, albo ze znajomością języka, albo nie.

Coffee shop w Hilversum

Miasto Hilversum, jako jedno z wielu na świecie, na swoich uliczkach posiada lokale coffe shop. Są to miejsca, w których można w pełni legalnie zakupić i skonsumować marihuanę i haszysz (substancję z żywicy konopi). Tak jak puby, czy kawiarnie, lokale coffe shop, to miejsca popularne do spotkań, szczególnie wśród osób, które zażywają używki. Największa ilość takich lokali znajduje się w Holandii, a najsłynniejsze z nich w Amsterdamie.

Dzięki ich funkcjonowaniu, zmniejszają się szkody wywołane narkomanią, gdyż używki sprzedawane w takich miejscach podlegają kontroli. Poza tym utargi ze sprzedaży nie trafiają do rąk mafii, ale spora część przekazywana jest do organizacji, które zajmują się leczeniem uzależnień. Dużym plusem jest fakt, że ani policja, ani sądy nie zajmują się sprawami, które dotyczą narkotyków miękkich i dzięki temu skupiają się na przestępstwach wielkiej wagi.

Są też przeciwnicy takich lokali, którzy swoje zniesmaczenie argumentują tym, że ludzie nie będą zdawać sobie sprawy ze szkodliwości narkotyków, a w miejscach występowania takich lokali poprzez odurzenie może pojawiać się więcej przestępców.

Mobile Sliding Menu