Gdzie najlepiej szukać ofert pracy za granicą?

In Blog

[artykuł sponsorowany]

Podjęcie decyzji o wyjeździe do pracy za granicą nigdy nie jest łatwe, szczególnie jeśli musimy zostawić bliskich. Jednak wiążę się to z korzyściami, które są zazwyczaj największą motywacją do podjęcia zatrudnienia poza granicami kraju. Mowa szczególnie o zarobkach oraz lepszych warunkach pracy i życia. Dlatego, jeśli planujesz wyjazd do pracy za granicę, podpowiemy, gdzie szukać najlepszych dla siebie ofert oraz ogłoszeń. Z pewnością ułatwi Ci to znalezienie odpowiedniego zatrudnienia.

Praca za granicą – przygotuj plan działania

Wyjeżdżając za granicę mamy do wyboru dwie możliwości: wyjechać „w ciemno” lub odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Najlepiej będzie dobrze się zorganizować, aby móc czuć się bezpiecznie oraz stabilnie w każdej sytuacji. Wiele osób w dalszym ciągu decyduje się na wybór pierwszej opcji, ale my zachęcamy jednak do wyboru wariantu z przygotowaniem odpowiedniego planu wyjazdu.

Warto również przed samym wyjazdem zadać sobie kilka pytań, które pomogą przygotować się do pracy poza granicami kraju:

  • Jakie kraje mnie interesują? Gdzie chce wyjechać?
  • Czy znam język, który obowiązuje w danym kraju?
  • Czy szukam pracy tymczasowej, a może na dłuższy czas?
  • Jakie dokumenty potrzebuje na miejscu? Czy muszę mieć oszczędności na start?
  • Co z zakwaterowaniem oraz dojazdem do pracy?

Uzyskanie odpowiedzi na te pytania pozwoli Ci bezpiecznie oraz spokojnie wyjechać do innego kraju i rozpocząć zatrudnienie w wybranej przez siebie branży.

Szukanie pracy za granicą, będąc w kraju – jak to zrobić?

W zależności od tego, czy planujesz tymczasowy wyjazd lub dłuższy, a także od tego, jak znasz dany język, możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniego dla siebie zatrudnienia. Warto przed wyjazdem do pracy za granicę znaleźć ją sobie, będąc jeszcze w Polsce. Zapewni nam to bezpieczeństwo oraz spokój. Nie będziemy musieli się martwić, że nie uda nam się na miejscu niczego znaleźć. Pracę można znaleźć bardzo łatwo – najczęściej przez Internet, gdzie mamy duże możliwości znalezienia dla siebie odpowiedniego zatrudnienia. Warto jednak zastanowić się, gdzie najlepiej szukać pracy? Podpowiemy możliwe rozwiązania.

Agencja pracy tymczasowej/agencja pracy za granicą

Na rynku istnieje bardzo duża ilość agencji pracy, która pomaga znaleźć zatrudnienie. Posiadają bogate bazy ogłoszeń, gdzie mamy możliwość szukać dla siebie pracy spośród różnych branż. Ponadto, jeśli decydujemy się na pracę tymczasową, to naszym realnym pracodawcą jest właśnie agencja. To ona załatwia wszystkie formalności, odpowiada za kontakt z klientem i przygotowuje nas do wyjazdu za granicę.

Serwisy ogłoszeniowe

W przypadku serwisów ogłoszeniowych jest ich również duża ilość w Internecie. Możemy bez problemu wchodzić na takie strony, przeglądać ogłoszenia, wybrać kraj oraz branże, które nas interesują. Serwisy posiadają także dużą bazę ogłoszeń oraz wiele poradników, z których możemy dowiedzieć się wielu informacji o kraju czy pracy w danym miejscu.

Portale społecznościowe

To kolejne źródło poszukiwania pracy, gdzie stworzonych zostało wiele grup społecznościowych, gdzie pracodawcy się ogłaszają lub mamy ogólny dostęp do wielu ofert pracy. Ponadto portale społecznościowe to również sposób na szukanie zatrudnienia z pomocą znajomych oraz bliskich.

Oferty pracy za granicą – poszukiwane zawody

Ogłoszeń o pracę jest naprawdę duża ilość. Szybko się o tym przekonamy, przeglądając portale społecznościowe czy serwisy ogłoszeniowe. Przede wszystkim warto nadmienić, że w większości krajach poszukiwane są zazwyczaj takie same zawody lub osoby do podobnych branż. Dlatego we Francji, Wielkiej Brytanii czy nawet Austrii może być tak samo duży popyt na spawaczy, czy programistów. Wszystko tutaj jednak tyczy się oczywiście zarobków oraz warunków umów.

Najczęściej jednak możemy znaleźć oferty pracy za granicą związane z branżami takimi jak: IT, logistyka, budownictwo, produkcja, czy sprzedaż i handel. Brakuje zatem monterów, spawaczy, operatorów maszyn, inżynierów, budowlańców, osoby do pracy na magazynie i produkcji czy pracowników z odpowiednim wykształceniem oraz kwalifikacjami, dzięki którym mogą pracować w dużych, międzynarodowych firmach.

źródło zdjęcia: freepik.com

Mobile Sliding Menu