Fotoradar który daje pieniądze

In Aktualności, Wiadomości z Holandii

W mieście Helmond w Holandii, w ramach testu postawiono innowacyjny fotoradar, który zamiast karać to nagradza kierowców jeżdżących z dozwoloną prędkością. Każdy samochód przejeżdżający w pobliżu zgodnie z przepisami może zarobić maksymalnie 50 eurocentów dziennie,a elektroniczny panel umieszczony przy drodze, na bieżąco pokazuje przejeżdżającym kierowcom jaką kwotę już udało się zebrać dzięki temu, że jeździli zgodnie z przepisami.

Gdzie trafiają pieniądze?

Uzbierane w ten sposób pieniądze, zasilają lokalny fundusz z którego realizowane są projekty dla mieszkańców. Warto dodać, że pierwsze 500 euro udało się zebrać już po 3 tygodniach działania fotoradaru!

Gdzie znajduję się fotoradar?

Aktualnie, urządzenie znajduje się w Helmond, przy ulicy Dijksestraatw, na której obowiązuje organicznie do 30 km/h, jednak urządzenie jest mobilne, dlatego po testach w Helmond zostanie przetransportowane do innych miast regionu Brabancji Północnej.

Kto zbudował ten fotoradar?

Urządzenie zbudowali urzędnicy z Helomond, odpowiedzialni za bezpieczeństwo drogowe. Ich nowatorski pomysł wywołał takie poruszenie, że po pierwszych testach zastrzegali, że grafik mają zajęty na najbliższe dwa lata.

Mobile Sliding Menu