Festiwale bezpieczne w czasie pandemii?

In Aktualności, Bez kategorii, Wiadomości z Holandii

Mieszkańcy Holandii są bardzo zainteresowani udziałem w dwóch eksperymentach, które mają na celu sprawdzenie, czy można bezpiecznie organizować festiwale mimo pandemii koronawirusa. W ciągu kilku godzin od ogłoszenia dwóch eksperymentów zgłosiły się do udziału ponad 63 tysiące osób.

W poniedziałek Fieldlab ogłosił, że festiwal dance i festiwal muzyki pop odbędą się w Biddinghuizen, na terenie Lowlands, w dniach 13 i 14 marca. Każdy festiwal może przyjąć 1500 uczestników podzielonych na 500-osobowe grupy. To oznacza, że ​​wielu zainteresowanych będzie musiało być rozczarowanych. „Będziemy musieli wybrać” – powiedział Lubbers.

Fieldlab organizuje z rządem wiele eksperymentów dotyczących wydarzeń masowych. Pierwszy z nich, konferencja dla branży eventowej, odbyła się w poniedziałek w Teatrze Beatrix w Utrechcie.

„To naprawdę niezwykle ważne, aby ludzie zobaczyli, że zastanawiamy się nad tym, czy niektóre rzeczy są znowu możliwe” – powiedziała Sekretarz Stanu ds. Gospodarczych, Mona Keijzer, która również uczestniczyła w konferencji w poniedziałek. Według niej Holandia jest pierwszym krajem w Europie Zachodniej, który prowadzi eksperymenty na tak dużą skalę. „Pozwalając na kontynuowanie tych testów, jako rząd pokazujemy, że chcemy myśleć o przyszłości”.

Osoby uczestniczące w wydarzeniach eksperymentalnych muszą mieć negatywny wynik testu na koronawirusa nie później niż 48 godzin przed wydarzeniem. Przy drzwiach uczestnicy zostaną odkażeni, a ich temperatura zostanie zmierzona. Wewnątrz czujniki ruchu będą śledzić ruchy uczestników, aby sprawdzić, jak bardzo mają ze sobą kontakt. Wszyscy uczestnicy zostaną ponownie przetestowani pod kątem wirusa pięć dni po wydarzeniu.

Reporter Hans Schutte również wziął udział w konferencji w Teatrze Beatrix w poniedziałek. „Zapomniałem, ile hałasu może narobić kilkaset osób” – powiedział potem w RTL Nieuws.

Aby dowiedzieć się więcej o codziennym życiu w Niderlandach, sprawdź nasz poradnik Jak wyjechać do Holandii.

Źródło: NL TIMES

Mobile Sliding Menu