Emigracja do Szwajcarii

In Blog

Wiele osób pracujących w Holandii, z czasem zaczyna zauważać wszystkie zalety płynące z życia i pracy w rozwiniętym europejskim Państwie. Zaczynają wtedy zastanawiać się, czy być może jest jeszcze jakieś Państwo, które oferuje jeszcze lepsze warunki życia i pracy niż Holandia… Wybór zazwyczaj pada na Szwajcarię.

Dlaczego Szwajcaria?

Szwajcaria jest małym, ale bogatym państwem leżącym na styku Niemiec, Francji, Włoch oraz Austrii. Jest to świetna lokalizacja, zarówno pod względem gospodarczym jak i turystycznym. Mieszkając w Szwajcarii, z łatwością możemy wybrać się na weekend do Mediolanu lub w Alpy. Szwajcaria jest też krajem bardzo ułożonym prawnie i społecznie, a żeby tutaj pracować wymagana jest taka sama znajomość języka jak w Holandii.

Bezpieczna przyszłość

Szwajcaria słynie z tego, że jest krajem pod każdym względem bezpiecznym. Doskonale radziła sobie podczas wojen i kryzysów, a o szwajcarskich bankach krążą w pełni zasłużone legendy. Jeżeli porozmawiamy z osobami, które od dłuższego czasu mieszkają w Szwajcarii, zauważymy że komfort życia jest nieporównywalnie większy od tego w Polsce i nadal większy niż w Holandii.

Ubezpieczenie zdrowotne w Szwajcarii

To o czym każda osoba planująca przyjazd do Szwajcarii musi wiedzieć, to kwestia ubezpieczeń zdrowotnych w Szwajcarii, ponieważ tutaj odbywa się to inaczej niż w Holandii czy Polsce. Po pierwsze, w Szwajcarii każda osoba ubezpiecza się samodzielnie – nawet jeżeli ma pracę. Po drugie, należy samemu skontaktować się z konkretnym ubezpieczycielem – jest ich około 60, w zależności od regionu i zawrzeć umowę o ubezpieczenie. Na szczęście w Szwajcarii działają polskie firmy i doradcy finansowi, którzy pomagają załatwić wszystkie niezbędne formalności. Przykładem takiej osoby jest Pan Maciej Jasiczak, który na swojej stronie ubezpieczenia-szwajcaria.pl umieszcza bieżące informację i wskazówki związane z finasami i ubezpieczeniami w Szwajcarii.

Mobile Sliding Menu