Dziwny napad na dom w Holandii

In Wiadomości z Holandii

W nocy z dnia 12 na 13 września, do jednego z domów Zwijndrecht leżącego w Zuid-Holland włamało się trzech napastników. Obezwładnili śpiącego właściciela i zamknęli go w piwnicy, a sami zaczęli przeszukiwać dom. Na szczęście właściciel domu zdołał się uwolnić, uciec z domu i wezwać policje. Jednak gdy policja wkroczyła do domu, nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Co prawda włamywaczy nie było już w domu, ale za to był tam karton z 400 000 euro w gotówce, a także cztery oryginalne zegarki marki Rolex. Co więcej, większość z banknotów była w nominałach 500 eur0, które nie są powszechnie używana i wiele wskazuje na to, ze mogły pochodzić z działalności przestępczej.

W związku z tym, że właściciel mieszkania nie potrafił wyjaśnić pochodzenia zarówno tak dużej ilości gotówki jak i drogich zegarków, zostały one zajęte przez policje, w związku z podrzeniem, że pochodzą one z kradzieży.

Nad sprawą pracowały zarówno detektywi z policji krajowej jak i wiele agencji policyjnych i kilka działów prokuratory, którzy wspólnie starali się wyjaśnić tę zagadkową sprawę. Pomimo, że od tego zdarzenia minął już tydzień to policji nie udało się nic ustalić, a takie nie dokonano żadnych aresztowań.

Czy kiedykolwiek dowiemy się skąd się wzięły te pieniądze i kim był ich właściciel? I co tak właściwie ukradli lub czego szukali włamywacze, skoro nie zabrali tak łatwej gotówki? Będziemy Was informować na naszym Facebooku!

Mobile Sliding Menu