Czym podróżować do Holandii?

In Blog

Holandia to kraj wielu możliwości i destynacja, którą wybiera coraz większa liczba Polaków. Część osób wyjeżdża do tego kraju w poszukiwaniu sezonowej pracy, część nawet decyduje się zostać tam na stałe. Dla coraz większej grupy Holandia jest destynacją turystyczną, co zupełnie nie dziwi, gdyż kraj ten pełen jest zabytków i atrakcji, które mogą wypełnić niejedne wakacje.

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się również na studnia za granicą, a Holandia kusi bogatą ofertą edukacyjną. Czym dostać się do Holandii? Jakie są plusy i minusy różnych środków transportu?

Do Holandii busem

Wyjazd do Holandii busem wybierają przede wszystkim osoby, dla których kraj ten jest miejscem pracy – zarówno sezonowej, jak i stałej, co często wiąże się z planami długotrwałego pobytu. Wielką zaletą podróży tym środkiem transportu jest możliwość dostania się bezpośrednio w miejsca, w które najczęściej nie jest łatwo dojechać koleją, czy dolecieć samolotem. Wiele firm oferujących przejazdy organizuje je tak, aby trasa prowadziła przez różne punkty kraju i dawała jak największe możliwości podróżnym.

Autobus – jego zalety i wady

Zaletą podróży autobusem jest przede wszystkim relatywnie niewysoka cena i dość duży komfort podróży. Z Polski kursuje regularnie wiele linii do najważniejszych miast Holandii. Minusem tego rodzaju rozwiązania jest dość długi czas podróży.

Podróż samolotem

Zdecydowanie najszybszą opcją dostania się z Polski do Holandii jest podróż samolotem. W ten sposób można dostać się tam już w mniej niż godzinę, co znacznie podnosi komfort podróży. Możliwości dotarcia do mniejszych możliwości są jednak ograniczone. Podobnie jak w Polsce, międzynarodowe lotniska znajdują się w większych miastach, a więc konieczny może okazać się dodatkowy środek transportu. Ceny bardzo się różną, w zależności od przewoźnika.

Przejazd koleją

Bardzo komfortowym sposobem dostania się do większości miejsc w Holandii jest podróż koleją. Jest to również zdecydowanie najdroższa opcja. W zamian dostaje się jednak bardzo dużą wygodę i podróż w całkowicie bezstresowych warunkach. Podróż współczesnym pociągiem trwa najczęściej kilka godzin i jest to najbardziej komfortowa opcja dla osób, których budżet przewiduje większe wydatki na transport.

Droga morska – podróż promem

Bardzo ciekawym, choć nie najbardziej popularnym sposobem dotarcia do Holandii jest podróż promem z jednego z polskich portów bezpośrednio do celu. Taka podróż z oczywistych przyczyn trwa dość długo, aczkolwiek przebywa w bardzo komfortowych warunkach. Może to być świetny wybór dla osób podróżujących własnym samochodem, które nie chcą jednak spędzić kilkunastu godzin za kierownicą auta.

Źródło: https://www.trans-expres.pl/busy-do-holandii.html

Mobile Sliding Menu