Czy nastał nowy trend w zakresie wypłat? Wzrost płac w firmie chemicznej Shin-Etsu w Rotterdamie.

In Pieniądze
mężczyzna patrzący na wykres

Producent tworzyw sztucznych Shin-Etsu zapewnia 5% wzrost wynagrodzeń dla swoich pracowników. Związek Zawodowy CNV ma nadzieję, że Shin-Etsu wyznaczy nowy trend dla innych firm w całej Holandii. Zdaniem dyrektora CNV Arjana Baselmansa zyski przedsiębiorstw powinny przynosić korzyści. „Kierownictwo nie powinno bać się swoich ludzi, tak jak to jest w tym przypadku”- dodaje.

W PVC Shin-Etsu zatrudnionych jest 225 pracowników. Ponadto firma ma trzy oddziały w Holandii. Dwa z nich znajdują się w porcie w Rotterdamie, odpowiednio w rejonie Botlek i Pernis. Trzecia lokalizacja usytuowana jest w Hilversum. Firma produkuje tworzywa sztuczne VCM, EDC i PVC. Oprócz podwyżki wynagrodzenia umowa zawiera także dodatek netto dla członków związków zawodowych.

Każda inicjatywa jak wiadomo ma swoich sympatyków i przeciwników. Loonbod Shell w zakładach petrochemicznych w Pernis i Moerdijk oferuje jedynie wzrost płac dla personelu o 2,5 % w 2019 roku i 2% w roku 2020. Związek zawodowy uważa, że wzrost jest stosunkowo niewielki w porównaniu z zyskami i domaga się 5%.

Mobile Sliding Menu