CV to twój bilet do lepszej pracy – jak zrobić je dobrze?

In Blog

[artykuł sponsorowany]

Dobre CV to podstawa, jeżeli chcesz znaleźć pracę odpowiadającą Twoim potrzebom. Warto zainwestować więcej wysiłku w jego odpowiednie stworzenie, aby zwiększyć jak najbardziej swoje szanse na zdobycie wymarzonego zatrudnienia. W jaki sposób zabrać się za stworzenie Curriculum Vitae?

  1. CV to twoja wizytówka – zadbaj o nią
  2. Jakie informacje są niezbędne?
  3. Oszczędź czas i skorzystaj z pomocy

Jakie informacje są niezbędne?

CV to przede wszystkim zbiór informacji dla przyszłego potencjalnego pracodawcy. Do informacji należy nie tylko treść zapisana słowami, ale także sposób przygotowania samego dokumentu. Umiejętność posługiwania się dostępnymi narzędziami również może zostać oceniona. Jeżeli zdecydowałeś się robić swoje Curriculum Vitae we własnym edytorze tekstu – koniecznie zadbaj o odpowiednią estetykę. Nie lekceważ takich szczegółów jak układ na stronie czy rozmiar, rodzaj i kolor czcionki poszczególnych części. Takie elementy mogą ułatwić czytelnikowi pozyskiwanie informacji, ale świadczą również Twojej dokładności, sprawności w posługiwaniu się komputerem lub niechlujstwie albo braku umiejętności technicznych.

Jakie informacje są niezbędne?

Celem tworzenia CV jest pozyskanie zainteresowania przyszłego pracodawcy (lub rekrutera), dobrze jest więc odpowiednio dopasować konkretne informacje do stanowiska na jakie aplikujesz. Jeżeli jest to na przykład stanowisko informatyczne, a posiadasz duże doświadczenie w programowaniu – opisz zwięźle najciekawsze projekty z tej dziedziny. Na początku dokumentu nie wolno oczywiście zapomnieć o swoich pełnych danych osobowych (imiona, nazwisko, adres zamieszkania) oraz danych kontaktowych, takich jak numer telefonu komórkowego lub adres mail. Ten warto aby również nie sugerował przyszłemu pracodawcy braku dojrzałości – najlepiej jeżeli byłoby to imię i nazwisko. Dalej opisz w skrócie drogę swojej oficjalnej edukacji (od najświeższych osiągnięć do podstawówki), następnie zamieść informacje o swoim doświadczeniu zawodowym, czyli wypisz miejsca, w których już pracowałeś. Warto wybierać te, które powiązane są z daną tematyką, ale jeżeli było ich na razie niewiele – wpisz je oraz wstaw na przykład krótki opis ciekawego projektu ze studiów. Jeżeli odbywałeś i ukończyłeś szkolenia powiązane ze stanowiskiem, na które aplikujesz – wpisz je. Warto również wypisać swoje inne umiejętności – na przykład kategoria prawa jazdy, które posiadasz, znajomość pakietu Microsoft Office, programu Photoshop CS6 i tym podobne. Opisz także jakimi posługujesz się językami (oraz w jakim stopniu) oraz wypisz kilka swoich ciekawszych zainteresowań. Na koniec nie zapomnij zamieścić zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Oszczędź czas i skorzystaj z pomocy

Oszczędź czas i skorzystaj z pomocy do stworzenia tego typu dokumentu – dobre cv możesz napisać korzystając ze specjalnego kreatora. W internecie można znaleźć wiele takich propozycji – strona cv-maker.pl jest znakomitym przykładem.

Mobile Sliding Menu