COVID-19 a praca wyjazdowa w Holandii. Jak bezpiecznie przekroczyć granicę?

In Wiadomości z Holandii

Chcesz wyjechać do Holandii w celach zarobkowych a nie wiesz jakie formalności musisz spełnić? Nie wiesz co zrobić, aby nie musieć odbywać dwutygodniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy? Zdrowegeny.pl podpowiadają jak należy się zachować, aby podróż była bezpieczna i komfortowa.

13 czerwca 2020 roku rząd Polski przywrócił pełny ruch graniczny wewnątrz Unii Europejskiej – 17 czerwca wznowione zostały loty międzynarodowe. Podróżni zyskali więc prawo do swobodnego poruszania się po krajach należących do Unii Europejskiej. Poluzowanie restrykcji zależne jest oczywiście od aktualnej sytuacji epidemiologicznej i może się zmieniać dlatego warto sprawdzać aktualne wytyczne. Pamiętajmy jednak, że stan epidemiologiczny trwa i musimy zachować szczególną ostrożność. Co możemy zrobić?

Test w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

Przebadaj się i sprawdź czy jesteś lub byłeś zakażony. Przekraczaj granice bezpiecznie – zachowaj ostrożność dla siebie oraz osób z naszego otoczenia. Badaniem, które jako jedyne służy do potwierdzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jest test molekularny, polegający na identyfikacji materiału genetycznego tego koronawirusa w pobranym od Pacjenta wymazie z górnych dróg oddechowych. Jest to badanie wykonywane przy pomocy metody Real-time RT-PCR i jest ono rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Na platformie Zdrowegeny.pl znajdziemy również badania pomocnicze stosowane w diagnostyce infekcji, czyli badania serologiczne, polegające na identyfikacji przeciwciał specyficznych dla koronawirusa SARS-COV-2 – przeciwciał IgM, IgA oraz IgG. Testy tego typu wykonywane są z próbki krwi żylnej lub krwi włośniczkowej. Wynik ujemny testu serologicznego nie wyklucza infekcji SARS-CoV-2, a wynik dodatni powinien zostać potwierdzony testem molekularnym.

Zabierz ze sobą zaświadczenie lekarskie potwierdzające ujemny wynik testu i zabezpiecz się przed obowiązkiem kwarantanny.

W pakiecie badań na COVID-19 Zdrowegeny.pl proponują Klientom m.in. badanie RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim. Co nam daje takie badanie? Do ujemnego wyniku testu wystawiane jest zaświadczenie lekarskie, dzięki któremu może zostać zniesiony obowiązek kwarantanny po przekroczeniu granicy. Zaświadczenie w tym przypadku wystawiane jest w języku angielskim i może zostać wykorzystane również dla pracodawcy. Jeśli potrzebujesz uzyskać zaświadczenie lekarskie potwierdzające ujemny wynik testu, aby otrzymać pracę za granicą – to badanie jest właśnie dla Ciebie.

Test ten polega na sprawdzeniu, czy w pobranej od Pacjenta próbce materiału (wymaz z górnych dróg oddechowych) znajduje się materiał genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2. Metoda wykorzystywana do przeprowadzenia takiego badania to Real-Time RT-PCR.

Jak wykonać badanie na COVID-19?

Oferowane przez platformę Zdrowegeny.pl badania służą do potwierdzenia lub wykluczenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Test polega na sprawdzeniu, czy w pobranej od Pacjenta próbce materiału znajduje się materiał genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2. W zależności od wybranego przez nas testu materiałem do badania może być pobrana od Pacjenta próbka krwi żylnej, krwi z palca lub wymaz z gardła czy nosogardzieli.

Aby zrealizować test, najpierw należy go zamówić i opłacić przez platformę Zdrowegeny.pl – od razu po dokonaniu płatności, Pacjent otrzymuje wiadomości SMS i e-mail zawierające kod swojego badania. W zależności od wybranego badania zostaniemy skierowani albo do punktu pobrań albo do Mobilnego Wymazowego Punktu Pobrań Materiału Biologicznego typu Drive&Go-Thru – wszystkie instrukcje zostaną przekazane na adres mailowy po zakupie badania. Po zgłoszeniu się do wybranego punktu zostaje pobrany materiał i dostarczany jest on do laboratorium wykonującego – gotowy wynik badania pobierzesz online, przez stronę internetową laboratorium.

W przypadku uzyskania wyniku wątpliwego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki. Ze względów epidemiologicznych do czasu uzyskania wyniku powtórnego badania zaleca się postępowanie jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Które badanie wybrać?

Zdrowegeny.pl mają w swojej ofercie szereg badań na COVID-19 – badanie przeciwciał IgG/IgM testem przesiewowym, badanie przeciwciał IgG i IgM testem kasetkowym, panel przeciwciał półilościowo, badanie molekularne RT-PCR oraz badania z zaświadczeniami lekarskimi do poszczególnych krajów oraz w różnych językach. Najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z doradcami – wyślij zgłoszenie na adres kontakt@zdrowegeny.pl. Konsultanci skontaktują się z Tobą oraz dopasują odpowiednie badanie do Twoich aktualnych potrzeb.

Wynik badania już mam. Jak bezpiecznie dostanę się do Holandii?

Międzynarodowy ruch kolejowy w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej został wznowiony, wznowione zostały loty międzynarodowe. Do Holandii możesz dostać się również własnym samochodem lub busem, który oferuje transport Polska-Holandia. Możesz więc bezpiecznie poruszać się między państwami należącymi do Unii Europejskiej. Pamiętaj jednak o zachowaniu środków ostrożności w miejscach publicznych takich jak lotnisko czy dworzec autobusowy – maseczka ochronna, rękawiczki, zachowanie dystansu. Miej zawsze przy sobie płyn do dezynfekcji rąk oraz chusteczki higieniczne.

Podsumowując. Wyjazd do Holandii w celach zarobkowych jest możliwy. Powoli uczymy się funkcjonować w nowej epidemiologicznej rzeczywistości. Platforma Zdrowegeny.pl jest odpowiednim miejscem dla osób, które potrzebują wsparcia w przygotowaniu do bezpiecznego wyjazdu za granicę. Konsultanci dobiorą odpowiednie badanie i wskażą jak należy podstępować, aby przygotować się badania.


Materiał powstał we współpracy z ZdroweGeny.pl

Mobile Sliding Menu