Coffee shop w Holandii

Kategoria artykułu: Atrakcje w Holandii Opublikowano w dniu:
Zaktualizowano w dniu:
coffee shop w holandii

Holandia słynie z wiatraków, tulipanów i Coffee shopów chociaż nie jesteśmy do końca pewni tej kolejności. Wiele osób które wybierają Holandię jako kraj swojej emigracji nie kierują się tylko zarobkami w Holandii, ale głównie możliwością legalnego zakupu zioła.
W Holandii palenie marihuany jest w pełni legalne. Dlatego nie powinno nas dziwić, że idąc ulicą co jakiś czas czujemy w powietrzu jej charakterystyczną woń. To właśnie w związku z marihuaną działają w Holandii dwie bardzo specyficzne branże. Są to Coffee shopy i Smart shopy.

hydraulik holandia

Praca jako Hydraulik

Jesteś hydraulikiem i marzysz o lepszych zarobkach? Jeśli tak, może warto zastanowić się nad wyjazdem na kontrakt do Holandii?

Czytaj dalej >>

Czym jest Coffee shop?

Coffee shop wygląda tak samo jako nasz polski bar. Są w nim kanapy, stoły, telewizory czy bar z barmanką. Jedyna różnica to taka, że zamiast alkoholu kupuje się tutaj zioło w różnych formach. W „kofiku” zazwyczaj jest „menu” (takie samo jak w restauracji) w którym są wypisane wszystkie rodzaje dostępnego towaru. Dodatkowo znajdziemy tam informacje o jego właściwościach oraz metodzie hodowli.
Najtańsze zioło kupimy za około 8 euro, jednak będzie to towar który rośnie pod lampami i jest nawożony specjalnymi środkami które mają przyśpieszyć jego wzrost. Bardziej naturalne zioła, o mocniejszej sile działania są odpowiednio droższe i ich cena rośnie aż do 15 euro za gram. Ceny zależą oczywiście od regionu oraz danego sklepu. Oprócz samej czystej trawy możemy kupić już gotowe skręcone jointy (cena około 8 euro za 3 sztuki) czy ciasteczka z ziołem. Jednak Coffee shopy nie są dla wszystkich.

Czy mogę legalnie kupić zioło w Holandii?

I tak i nie. Przebywając w Amsterdamie bez problemu kupimy zioło w każdym „kofiku”. Jedynie przy wejściu będziemy musieli pokazać dokument potwierdzający naszą pełnoletniość. Zakupiony towar (nie więcej niż 5 gram) możemy wypalić w lokalu (do czego obsługa mocno nas namawia) lub wziąć ze sobą i spalić gdzie tylko będziemy chcieli.

Tak kolorowo jest jednak jedynie w Amsterdamie. Od niedawna obowiązuje w Holandii nowe prawo które nie pozwala na tak swobodne kupowanie marihuany, jednak i tutaj są wyjątki. W północnej części Holandii pomimo zakazu dalej bez większych problemów kupisz zioło w kofiku, jednak bez karty z gminy potwierdzającej Twoje zameldowanie nie masz co liczyć na spokojnie wypalenie jointa na miejscu.

Z kolei na południu kraju, ludzie podchodzą do tego zakazu bardziej poważnie i jeżeli nie posiadasz meldunku naprawdę bardzo ciężko jest kupić zioło w Coffee shopie.

Jeśli już się uda to najczęściej jest to jakiś towar spod lady. Wtedy właściwie nie mamy wpływu na to co kupujemy. Wprowadzenie tego zakazu w naszym odczuciu jest błędem. Zamiast dalej legalnie sprzedawać zioło w sklepie, większość interesu przeniosła się na ulicę przez co Holandia traci wpływy z podatków. Dodatkowo ludzie kupują towar niewiadomego pochodzenia i Holandia nie ma nad tym żadnej kontroli.

Smart shop sklep dla każdego palacza

Oprócz kofików które prężnie działają w Holandii, dość dobrze funkcjonują tam też smart shopy. Główna różnica pomiędzy tymi dwoma sklepami polega na tym że w kofiku kupujemy tylko zioło, za to w smart shopie mamy szeroki wybór. Znajdziemy w nim akcesoria do palenia, szeroki wybór nasion czy sprzętu do uprawy. Niestety znajdują się w nich także dopalacze czy różnego rodzaju grzybki. Sklepy te zazwyczaj są bardzo efektownie zaprojektowane (szczególnie w Amsterdamie) i są warte obejrzenia choćby dla samego wystroju. Zresztą co tam słowa, niech zdjęcia tych sklepów mówią same za siebie!

To może Cię zainteresować!

czy warto emigrowac do holandii

Czy warto wyjechać do Holandii w 2019 roku

Huczny Sylwester już za nami, a my rozpoczynamy Nowy Rok. Na pewno dla części osób będzie on rokiem emigracji.

Czytaj dalej >>
flaga Holandii

Flaga Holandii

Holenderska flaga nie należy do skomplikowanych - tworzy ją prostokąt składający się z trzech poziomych pasów. Czerwień, biel i

Czytaj dalej >>
Praca w szklarni

Praca w szklarni

Jeżeli szukasz pracy w Holandii z pewnością trafiłeś już na oferty pracy dotyczące pracy przy roślinach. Nie ma w

Czytaj dalej >>

Zostaw komentarz:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu