Co trzeba zobaczyć w Amsterdamie?

In Blog

[artykuł sponsorowany]

Amsterdam to jedno z najchętniej odwiedzanych miast europejskich. Stolica Holandii słynie z rowerów, kanałów i dzielnicy czerwonej latarni, a także licznych muzeów i zabytków, które aż proszą się o dokładne zwiedzanie. Wybraliśmy pięć najważniejszych atrakcji turystycznych Amsterdamu. Oto one!

Muzeum Vincenta van Gogha

Położone w centrum miasta Muzeum Vincenta van Gogha jest poświęcone życiu i twórczości najsłynniejszego niderlandzkiego malarza. W trakcie wizyty możemy podziwiać jego najważniejsze obrazy, ale też rysunki i listy, z których zasłynął twórca. Za życia Van Gogh chorował na schizofrenię lub chorobę afektywną dwubiegunową, przez co miał problemy w kontaktach z innymi ludźmi i uważany był za ekscentryka. Materiały pokazane w muzeum pozwolą odkryć jego ludzką twarz i dowiedzieć się, jakim był człowiekiem. W Muzeum Vincenta van Gogha można też zobaczyć dzieła innych znanych twórców, w tym Francuza Paula Gauguina. Instytucja regularnie organizuje czasowe wystawy tematyczne związane z historią sztuki i malarstwem.

Heineken Experience

Heineken Experience to coś dla miłośników piwa lub osób, które po prostu chcą dowiedzieć się czegoś więcej o piwowarstwie. Jest to muzeum założone na miejscu pierwszego browaru, będącego kolebką koncernu Heineken. W trakcie półtoragodzinnej wycieczki zobaczysz na własne oczy, jak kiedyś wytwarzano piwo i dowiesz się, jak ten proces wygląda obecnie. Poznasz też historię marki Heineken, która z niewielkiego, rodzinnego przedsięwzięcia stała się ogromnym, międzynarodowym koncernem. A dla spragnionych gości muzeum przygotowało pewną niespodziankę… Jeśli chodzi o atrakcje w Amsterdamie, Heineken Experience nie ma sobie równych!

 

Dom Anny Frank

Dom Anny Frank nie zachwyca rozmachem, ale to bez wątpienia jeden z najważniejszych zabytków w Amsterdamie. Miejsce to przypomina o tragicznej historii dzielnej, holenderskiej dziewczynki, która pisała pamiętniki w czasie niemieckiej okupacji miasta. „Dzienniki Anny Frank” wywołały po wojnie prawdziwy szok i do dzisiaj stanowią przerażające przypomnienie o okrucieństwach Holokaustu. Na terenie domu Anny Frank mieści się niewielkie muzeum, w którym możemy poznać historię dziewczyny, a także zobaczyć oryginalne, zachowane wnętrza jej domu.

Dzielnica czerwonych latarni

Dzielnica czerwonych latarni to unikalne miejsce na mapie Amsterdamu. Znajdziesz tam setki klubów nocnych, barów oraz salonów erotycznych… A to wszystko obok zabytkowych kamienic i pomników. Miejsce to słynie z kontrastów i na pewno warto wybrać się do niego na spacer, nawet jeśli nie jest się wielkim zwolennikiem nocnego życia, z którego słynie amsterdamska dzielnica czerwonych latarni.

Pałac królewski w Amsterdamie

Położony w centrum miasta Pałac królewski w Amsterdamie pełnił niegdyś funkcję ratusza miejskiego, ale teraz stanowi jedną z siedzib króla Niderlandów, Wilhelma-Aleksandra. Miejsce jest otwarte dla zwiedzających – w środku znajdziemy oryginalne wnętrza sprzed kilkuset lat, a także kolekcję sztuki i wystawy poświęcone historii holenderskiej monarchii. Pałac robi ogromne wrażenie i jest jednym z najpiękniejszych zabytków w Amsterdamie!

Mobile Sliding Menu