Co oznacza pandemia koronawirusa w poszukiwaniu pracy?

In Blog

Europa przygotowuje się na bezprecedensowe spowolnienie gospodarcze z powodu pandemii koronawirusa. Według najnowszych danych Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (ETUC) co najmniej milion osób straciło pracę w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Europie.

Jednak wraz ze zmieniającą się sytuacją z dnia na dzień nikt nie jest w stanie przewidzieć wpływu na rynek pracy w UE. Obywatele UE nie mogą obecnie poruszać się tak swobodnie jak wcześniej. Podczas gdy granice państw mogą być tymczasowo zamknięte, rynek pracy w Europie będzie wyglądał inaczej po zakończeniu kryzysu.
Podczas gdy niektóre sektory, takie jak podróże, transport i wypoczynek, zostały najbardziej dotknięte, epidemia wciąż może wpłynąć na większość sektorów gospodarki i wszystko, od produkcji po przemysł usługowy, jest zagrożone

„Firmy mogą dzisiaj nie zatrudniać, ponieważ próbują dowiedzieć się, jak podejść do rekrutacji w przyszłości. Ze względu na obecną sytuację związaną z koronawirusem wiele firm wykorzystuje swoje możliwości online, aby nadal móc rekrutować najlepsze talenty.
Oczywiście sam fakt, że rekrutacja jest branżą, która często wymaga bezpośredniego kontaktu, rekrutacja online jest również czymś do rozważenia, biorąc pod uwagę nacisk na powstrzymanie wirusa i własne obawy ”.
mówi Jan Westen Willem, CEO projektu Zutzu. „Istnieją sposoby, aby złagodzić wpływ, takie jak wykorzystanie narzędzi komunikacji online w procesie rekrutacji i zachęcanie pracodawców do podkreślania korzyści płynących z pracy w ich organizacji, w tym, w miarę możliwości, elastycznej pracy”.

Niedawno uruchomiona międzynarodowa platforma rekrutacyjna Zutzu zapewnia pomoc kandydatom szukającym kolejnej kariery w całej Europie. W porównaniu z innymi tablicami ofert Zutzu wspiera kandydatów w całym procesie od rejestracji, budowania i tłumaczenia CV po pomoc w znalezieniu właściwej pracy na podstawie preferencji kandydata. Osoby poszukujące pracy będą mogły skorzystać z możliwości dostępnych lokalnie lub za granicą przy minimalnym czasie i energii poświęconej na samo poszukiwanie. Osobisty asystent Zuzzi wspiera kandydatów podczas procesu rejestracji, od tworzenia i tłumaczenia CV, przeglądu preferencji zawodowych kandydata po dopasowanie go do idealnych ofert pracy na podstawie ich preferencji. W przeciwieństwie do wielu osób poszukujących pracy, które nigdy nie otrzymują odpowiedzi.

Zutzu zapewnia, że ​​wnioskodawcy otrzymają wyraźne potwierdzenie lub odrzucenie.

Wiele bezpłatnych tablic ofert jest wypełnionych banerami i wyskakującymi oknami, które mogą rozpraszać uwagę, a nawet tracić czas, jeśli przypadkowo klikniesz reklamę. Zespół stojący za Zutzu był tego świadomy, a platforma jest wolna od niepotrzebnych reklam, koncentrując się na doświadczeniu kandydata z platformą.

„Nasz świat poszukiwania pracy się zmienił. Czy wyszukiwanie będzie trudniejsze? Możliwe.Po prostu staje się bardziej konkurencyjne. Dlatego do naszego zróżnicowanego zespołu dodajemy wielu międzynarodowych rekruterów, aby wspierać zarówno kandydatów, jak i klientów, dzięki setkom wakatów przybywających codziennie na naszą platformę. Nadszedł czas, aby osoby poszukujące pracy na wszystkich poziomach pozostały konkurencyjne, spójne i szukały nowych możliwości zdobycia wymarzonej pracy.

Mobile Sliding Menu