600 milionów euro w kokainie wysłane pod holenderski adres

In Bez kategorii

600 milionów euro w kokainie przechwycone

Międzynarodowy wysiłek władz w Belgii, Niemczech i Holandii doprowadził do wykrycia ponad 23 tysięcy kilogramów kokainy w ciągu ostatnich 12 dni. Taka ilość była zaadresowana pod jeden adres w Holandii. Według holenderskiej policji była to rekordowa ilość kokainy w jednym śledztwie. Jej wartość rynkową oszacowano na 600 mln euro.

Jedna osoba została zatrzymana w swoim domu w środę rano od zarzutem handlu narkotykami. Został zidentyfikowany jako 28-letni mężczyzna z Vlaardingen, z adresami biznesowymi w Rotterdamie i Bleskensgraaf. Wszystkie trzy lokalizacje zostały przeszukane przez śledczych.

Większość kokainy znaleziono 12 lutego w porcie w Hamburgu w Niemczech w trzech morskich kontenerach używanych do transportu szpachli ściennej. Około 16174 kilogramów narkotyku znaleziono ukrytych w 1728 puszkach produktów do naprawy ścian na statku, który wypłynął z Paragwaju przed przybyciem do Hamburga cumował w Tangerze, Maroku i Rotterdamie.

„Kontenery prawdopodobnie przewożono do Holandii” – poinformowała holenderska policja. Inspekcja została przeprowadzona po przeprowadzeniu przez holenderskich urzędników celnych analizy ryzyka i powiadomieniu kolegów z Niemiec.

Osiem dni później władze w Holandii poinformowały, że odkryły, że ta sama osoba, która miała odebrać przesyłki z Hamburga, na statku płynącym z Panamy do Antwerpii przewoziła również 11 kontenerów morskich wypełnionych makrelami, ananasami, kalmarami i drewnem.

„Około 7200 kilogramów kokainy zostało następnie znalezionych w kontenerze z blokami drewna” – poinformowała holenderska policja. Stało się to w sobotę, a zatrzymany podejrzany rzekomo próbował zorganizować zwolnienie kontenerów.

„Przechwycone ogromne transporty do Holandii tworzą razem absolutny rekord. Nigdy wcześniej nie przechwycono tak dużej ilości kokainy na raz”./ źródło: NL TIMES

Sprawdź nasz poradnik Jak wyjechać do Holandii!

Mobile Sliding Menu