500 000€ oraz 30 000 jointów zarekwirowanych przez policję w Tilburgu

In Aktualności, Wiadomości z Holandii

W środę rano policja dokonała nalotu na nieruchomość na Piusstraat, na której znajdują się dwa magazyny. W jednym magazynie policja znalazła prawie 30 tysięcy jointów, 70 kilogramów konopi i 20 kilogramów haszyszu. Narkotyki zostały skonfiskowane przez policję. W magazynie był też sejf, którego policja nie mogła natychmiast otworzyć.

Przeszukujący oficerowie skonfiskowali także wiele pozornie drogich biżuterii i zegarków, cztery motocykle, skuter wodny i broń palną.

Właściciel magazynu, 48-letni mężczyzna z Tilburga, został aresztowany za posiadanie marihuany i haszyszu.

Policjanci przez całą noc pilnowali sejfu, którego nie byli w stanie otworzyć. W tym czasie aresztowali innego 44-letniego mężczyznę z Tilburga, ponieważ zachowywał się podejrzanie w pobliżu magazynów. Okazało się, że wynajmuje on drugi magazyn.

Specjaliści otworzyli sejf w czwartkowy wieczór. W jego środku policja znalazła ponad 550 tysięcy euro w gotówce i kolejne 25 kilogramów haszyszu. Właściciel magazynu nie mógł wyjaśnić, dlaczego był w posiadaniu tak dużej ilości gotówki.

48-letni mężczyzna – właściciel magazynu – przebywa w areszcie pod zarzutem posiadania dużej ilości narkotyków i prania pieniędzy. 44-letni mężczyzna – aresztowany podczas pilnowania sejfu – jest podejrzany o posiadanie narkotyków. Dochodzenie jest w toku.

Mobile Sliding Menu