5 sytuacji, w których warto mieć pod ręką numer do swojego prawnika

In Blog

Pomoc prawna online to infolinia z poradami prawnymi dostępna 24/7 – również w weekendy i święta. Doradztwo prawne jeszcze nigdy nie było tak łatwo dostępne. Z prawnikiem można skontaktować się poprzez e-mail, rozmowę telefoniczną czy wideorozmowę. Kiedy warto mieć pod ręką numer do prawnika? Odpowiadamy!

Podział majątku podczas rozwodu

Rozwód to nic przyjemnego. Nie wszystkim udaje się rozstać w zgodzie i uniknąć konfliktu podczas ustalania podziału majątku. W grę często wchodzą negatywne emocje i doświadczenia – np. zdrada, poczucie odrzucenia, złamane serce. Dodatkowo małżeństwa, które się rozstają, nierzadko mają dzieci – muszą ustalić, z kim zamieszkają (lub czy będą mieszkać na dwa domy), jakie alimenty zapłaci partner lepiej zarabiający… Kwestii do dogadania jest tu wiele.

W sytuacji separacji, rozwodu czy walki o podział opieki nad dziećmi warto zawsze mieć przy sobie numer do swojego prawnika. Decyzje podjęte pod wpływem silnych emocji mogą negatywnie wpłynąć na ustalenie podziału majątku, dlatego warto na bieżąco konsultować się z prawnikiem i korzystać z pomocy prawnej, jak choćby z https://lexsecure.pl/.

Wynajem mieszkania

Pomoc prawna jest przydatna również, gdy planujemy wynająć mieszkanie. Pamiętaj, aby każdorazowo zawrzeć umowę najmu lokalu mieszkalnego – szczególnie gdy wynajmujesz lokal obcej osobie, ale zaleca się, aby zawierać umowę najmu również z osobami, które trafiły na Twoją ofertę po tzw. znajomości. Nie ryzyku i zabezpiecz swoje interesy jako właściciela mieszkania.

Pętla zadłużenia

Pętla zadłużenia to sytuacja, w której zamiast spłacać posiadane długi, zaciągamy kolejne. Często wynika z trudnej sytuacji życiowej i finansowej – dłużnik, aby spłacić jeden kredyt, zaciąga kolejny. Niestety jest to prosta droga do spirali zadłużenia. Z pętli chwilówek może pomóc prawnik – doradzi, jak wyjść ze spirali długów.

Umowa zakupu samochodu

Planujesz zakup używanego samochodu? Pamiętaj, że strony transakcji powinny spisać umowę kupna-sprzedaży samochodu. Taka umowa powinna zostać odpowiednio sporządzona – nie warto ściągać wzoru umowy z Internetu, tylko skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika.

Akt zgonu

Śmierć osoby bliskiej to sytuacja szczególnie trudna i delikatna. Trudno działać racjonalnie, gdy w grę wchodzą emocje, takie jak: smutek, rozpacz czy poczucie straty. W takich okolicznościach formalności mogą przytłoczyć każdego… Niestety trzeba dopilnować sporządzenia aktu zgonu. Warto się odciążyć i skorzystać z pomocy prawnej, dzwoniąc na infolinię z poradami prawnymi.

Życie nie zawsze jest dla nas łaskawe. Bywa, że tracimy nad nim kontrolę i wpadamy w spiralę długów lub doświadczamy straty bliskiej osoby. Spotykają nas też sytuacje codzienne, zwyczajne – jak zakup samochodu czy wynajem mieszkania. Wszystkie te okoliczności wymagają dopilnowania formalności… niestety nie każdy ma do tego głowę. Warto ułatwić sobie życie i skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.

Mobile Sliding Menu