holandia walczy z pedofilami

Minister Bezpieczeńśtwa i sprawiedliwości, Ard van der Steur, chce wprowadzić nowelizację ustawy związanej z przeciwdziałaniem wykorzystywaniem seksualnym dzieci. Chciałby wprowadzić zakaz rozmowy na tematy intymne z dziećmi poprzez czaty i inne aplikacje telefoniczne i internetowe do wymiany zdań. W poniedziałek napisał do Tweede Karner’a. Chciałby wprowadzić możliwe „cięższe” środki zaradcze przeciw molestowaniu nieletnich.

Zgodnie z założeniami ministra, przenikanie internetu z intymnością może mieć ogromny wpływ na dzieci. Uważa, że kara jest należna już wtedy, kiedy dziecko zostaje „wciągnięte do świata doświadczeń, do którego jeszcze nie należy”. Do tego typu działań jest chociażby zmuszanie – lub nawet zwykła rozmowa – w której dziecko opowiada o swoich fantazjach seksualnych lub je wymyśla. Minister uważa, że tego typu działania mogą trwać przy jednym dziecko miesiące, a nawet i lata.

Dodatkowym problemem jest szantaż, kiedy osoba (nieważne już jakiego wieku) jest zmuszana do dzielenia się swoimi pieniędzmi, lub wysyłaniem kolenych nagich fotek. Tego typu działania jednak są już regulowane prawnie, a osobie będącej przedmiotem szantażu jest gwarantowana „ochrona” (cokolwiek to oznacza) przed naruszeniem dobrego imienia, finansów czy innych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz inne artykuły