Pies w Holandii – wszystko co musisz wiedzieć.

pies w HolandiiKażdy z nas wie że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, wie to nawet holenderski rząd który postanowił wprowadzić pewne regulacje związane z posiadaniem psa – a skoro regulacje to także kary za posiadanie psa w Holandii. W tym artykule przedstawimy Wam najważniejsze informacje związane dotyczące posiadania psa w Holandii, zapraszamy do lektury!

Podatek od psa w Holandii.

Pierwszy człowiek żeby oswoić świat zaczął nadawać otaczającej go rzeczywistości nazwy. Holendrzy żeby oswoić świat, nakładają na niego podatki ;) Pomimo dość wysokich zarobków w Holandii, ten kraj posiada także bardzo rozbudowany system podatkowy który często jest omijany przez emigrantów, którzy nie mają nawet pojęcia i istnieniu w Holandii. Jednym z takich podatków jest podatek od psa. Pierwsze pytanie które zapewne Wam się nasuwa na myśl brzmi „po co Holendrzy opodatkowali psy”, więc my już śpieszymy z odpowiedzią.

Po pierwsze Holendrzy uznali że posiadanie psa jest luksusem i mają w tym dużo racji. Psa trzeba utrzymywać, trzeba go karmić, chodzić z nim do weterynarza, poświęcać czas na spacery, a jednocześnie nie można na nim zarobić. Więc skoro stać Cię na utrzymanie psa, to stać Cię także na podatek. Podatek od psa jest rożny, ponieważ każda gmina indywidualnie ustala jego wysokość, a różnice w wysokości podatku pomiędzy poszczególnymi gminami mogą być naprawdę duże.

Na przykład w Hadze, podatek od psa wynosi około 115 euro, w Amsterdamie około 100 euro, a na przykład w takim Emmen utrzymanie psa jest zupełnie darmowe.

Rejestracja psa w Holandii

Warto także powiedzieć że Holendrzy podchodzą do tematu posiadania psa bardzo poważnie, tak poważnie że nawet obcokrajowiec który przebywa w kraju więcej niż dwa tygodnie (14 dni) ma obowiązek zgłosić fakt posiadania psa. Na dodatek po mieście chodzą specjalni kontrolerzy którzy mają prawo sprawdzić czy Twój pies jest zarejestrowany, oraz czy odprowadzasz od niego należny podatek. Jeżeli kontrola wykryje nieprawidłowości musisz liczyć się z mandatem.

Mandat za psa w Holandii

Skoro jesteśmy już przy temacie mandatów warto wspomnieć że mandat można otrzymać także za wyprowadzanie psa bez smyczy (pies bez smyczy może przebywać jedynie w specjalnie oznaczonych miejscach) oraz za nie posiadanie przy sobie specjalnych torebek na kupę – takie torebki są darmowe, jednak trzeba mieć je przy sobie.

Podatek od kota w Holandii

Jako ciekawostkę i zakończenie tego artykułu dodamy że posiadanie kota w Holandii nie jest obłożone żadnymi podatkami ani regulacjami, co według nas jest wyjątkowo niesprawiedliwe.

Komentarze  

+1 #5 Konrad 2017-12-15 18:24
Witam was wszystkich mam pytanie czy w Holandii można mieć Wilczaka Czechosłowackiego bo nie wiem czy mogę go kupić i sprowadzić do Holandii
Cytować
0 #4 ELA 2017-11-10 15:42
a CO Z AMSTAFFEM MOZNA JE LEGALNIE POSIADAC SLYSZALAM ZE PONOC TRZEBA JE ZAPISYWAC DO SZKÓL
Cytować
0 #3 Tomasz 2017-04-28 16:57
Czy psa w holandi mogę trzymać psa na ogródku w kojcu
Cytować
-3 #2 Daniela 2016-09-03 08:49
To prawda za kota nie ma podatku.A robia wiecej szkod jak pies.Czesto w moim ogrodzie cebule kwiatow sa wykopywane przez koty.Zalatwiaja sie w ogrodzie i mi niszcza kwiaty.Skacza po skrzynkach zawieszonych na plocie i tez niszcza kwiaty.
Cytować
+4 #1 Majki 2016-08-18 18:53
Kurcze, faktycznie nieopodatkowanie kota jest niesprawiedliwe... A co, kot nie robi kupy czy jak? ;-)
Cytować

Zobacz inne artykuły