efteling holandia

Park rozrywki De Efteling jest jednym z największych i najlepszych parków rozrywki nie tylko w Holandii ale i na świecie. De Efteling swoim rozmiarem, atrakcjami i klimatem przyćmiewa niejedno wesołe miasteczko, a jego wieloletnia dobra renoma sprawia że De Efteling jest miejscem które na pewno trzeba odwiedzić i skorzystać z jego uroku.

De Efteling – historia i początki

Początki parku rozrywki sięgają aż lat trzydziestych dwudziestego wieku kiedy to był jeszcze znany jako park rekreacji i sportu. Jednak oficjalna data otwarcia wesołego miasteczka to 31 maja 1952 roku – dla przypomnienia: pierwszy Disneyland otwarto w 1955 roku – więc De Efteling był pionierem. Początkowo bilet do parku kosztował 80 centów dawnej holenderskiej waluty guldenów, a w samym parku znajdował się baśniowy las (który nadal istnieje) w którym możemy spotkać motywy znane nam z książek Braci Grimm, Andersena i innych. Warto wspomnieć również o tym że De Efteling otrzymał nagrodę najlepszego parku rozrywki w Europie, natomiast – co jeszcze ważniejsze - w 1992 roku nagrodę najlepszego parku w świecie.

De Efteling - atrakcje

Jednak niech bajkowy klimat nas nie zwiedzie! Oprócz labiryntów, mówiących drzew czy krasnoludków znajdziemy tutaj karuzele które na długo pozostaną w naszej pamięci. W cenie biletu do dyspozycji mamy liczne kolejki górskie, rollercoastery, pałace strachu i wiele, wiele więcej. Sam park jest podzielony na klika stref, więc zarówno maluchy jak i dorośli będą się tutaj dobrze bawić. Warto jednak pamiętać że korzystanie z dużej część atrakcji wymaga od maluchów minimum 120 cm wzrostu – miejmy to na uwadze żeby nie narobić maluszkom przykrości.

Oprócz powyższych atrakcji na terenie parku rozrywki znajdziemy oczywiście liczne knajpki, bary oraz popularne dla wesołych miasteczek budki z atrakcjami.

Co nietypowe dla tego typu atrakcji park poza sezonem jest otwarty od godziny 10 do 18, a w sezonie od godziny 10 do 20. Więc jeżeli masz zamiar przyjechać tu z daleka, możesz przenocować w jednym z bajkowych hoteli które znajdują się na terenie parku.

Adres De Efteling:

Europalaan 1, 5171 KW Kaatsheuvel (w pobliżu Tilburga)

Ceny biletów:

Cena biletu za jedną osobę to ok 40 euro (dzieci wchodzą za darmo).

Cena parkingu: 4 euro za dzień.

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do niedzieli od 10 do 18 (poza sezonem).

Od poniedziałku do niedzieli od 10 do 20 (w sezonie).

Adres strony internetowej: efteling.co.uk

Największe atrakcje:

  • Python,
  • Villa Volta,
  • Pirana,
  • Carnaval Festival,
  • Joris en de Draak,
  • Fata Morgana,
  • Bobbahn,
  • Baron 1898

Jeżeli De Efteling nie jest tym czego szukasz, to sprawdź nasz wykaz innych parków rozrywki i atrakcji na terenie Holandii.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz inne artykuły