PL-Student-NL jest pierwszym stowarzyszeniem utworzonym z myślą o polskich studentach, które swoim zasięgiem obejmuje cały kraj Królestwa Niderlandów. Stowarzyszenie to zostało założone w sierpniu bieżącego roku pod patronatem ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Hadze. Założycielami stowarzyszenia są Emilia Zalewska, Magdalena Sitarz, Łukasz Kaźmierczak i Marcin Witkowski, grupa studentów z Hagi, Eindhoven i Maastricht, którzy są niezwykle zmotywowani, by stworzyć organizację, która w przyszłości będzie pomagać studentom jak i absolwentom uczelni holenderskich w szukaniu pracy i staży na terenie Holandii.

Celem stowarzyszenia jest przede wszystkim pomoc nowo przybyłym studentom w zaaklimatyzowaniu się w obcym kraju. PL-Student-NL zamierza stworzyć sieć kontaktów pomiędzy członkami stowarzyszenia jak i firmami działającymi na terenie Holandii tak, aby w przyszłości oferować pomoc w poszukiwaniu pracy lub stażu. Jednak najbardziej podstawowym celem jest zrzeszenie polskich studentów studiujących na terenie Holandii oraz integracja z holenderska kulturą oraz oświatą. Członkowie zarządu stowarzyszenia są studentami uczelni wyższych i sami wiedzą jak ciężkie były ich pierwsze kroki w obcym kraju dlatego też uznali, że warto jest stworzyć organizację, która będzie pomagać 'świeżakom'. Stowarzyszenie PL-Student-NL rozpoczęło drugi rok swojej działalności. W roku akademickim 2014/2014 zaplanowane zostało 6 spotkań, których tematami będą relacje polsko-holenderskie, networking z polskimi inżynierami, sposoby rozliczeń podatkowych, konkurs fotograficzny oraz Kongres Schumana. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 13 listopada w Ambasadzie RP w Hadze przy ulicy Alexanderstraat 25 o godzinie 14:00. Gościem specjalnym będzie profesor Ryszard Żelichowski, który jest ekspertem w dziedzinie relacji polsko-holenderskich. Osoby, które chciałby wziąć udział w spotkaniu są proszone o potwierdzenie swojej obecności najpóźniej do 11 listopada pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Spotkanie to będzie idealną okazją na poznanie innych studentów uczących się na terenie Holandii oraz do wysłuchania ciekawego wykładu. W programie przewidziany jest również poczęstunek dla przybyłych gości.

Więcej informacji na temat działalności stowarzyszenia można znaleźć za pośrednictwem portalu Facebook: https://www.facebook.com/plstudent.nl.

   

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz inne artykuły