arslan logo

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy mały wywiad z panią Kamilą z kancelarii adwokackiej Arslan & Arslan Advocaten. Pani Kamila, pracuje tam jako asystentka prawnika i jest pośrednikiem pomiędzy klientami z Polski, a obcokrajęzycznymi prawnikami/ adwokatami. Tematem dzisiejszej rozmowy będzie mieszkanie agencyjne oraz kwestie z nim związane.

Pani Kamilo, zacznijmy na początku od kwestii, która często męczy naszych rodaków i o którą dostajemy mnóstwo zapytań. Czy pracodawca może nakładać kary na pracowników na przykład za brak porządku w wynajmowanym pokoju?

W maju 2013 roku doszło do głośnego w Holandii wypadku. Jego sprawcą był polski kierowca, który wszedł w zakręt ze zbyt dużą prędkością w wyniku czego samochód wjechał na ścieżkę rowerową i uderzył w dwa jadące nią rowery. Na rowerach jechało starsze małżeństwo oraz ich mała córeczka - cała trójka zginęła na miejscu.

 Holandia jest krajem niezwykle postępowym i nowoczesnym. Jednym z dowodów na taki stan rzeczy jest stopniowe wypieranie tradycyjnego pieniądza przez pieniądz elektroniczny. Oczywiście w większości sklepów nadal możemy zapłacić gotówką (ale liczmy się z tym że sprzedawca pomyli się przy wydawaniu reszty), jednak na niektórych stacjach benzynowych czy parkingach gotówka na nic nam się nie przyda.

Zobacz inne artykuły