muzeum ajax amsterdam

Muzeum Ajaxu, nazywane Ajax Experience jest obiektem który ma przybliżyć nam historię i filozofię flagowego klubu piłkarskiego Holandii Amsterdamsche Football Club Ajax NV, potocznie nazywanego Ajax Amsterdam.

Początki tego klubu sięgają aż 1883 roku, w którym to powstał Union Amsterdam, na bazie którego stworzono Ajax.

Wejście do muzeum znajduje się przy placu Rembrandta (Rembrandtplein) od strony ulicy Utrechtsestraat 9. W środku znajdziemy eksponaty związane z historią oraz filozofią klubu. Atrakcją dla najmłodszych zwiedzających będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich oraz wysłuchanie przemowy trenera – wszystko to będzie możliwe dzięki wprowadzeniu interaktywnych prezentacji multimedialnych. Muzeum jest czynne codziennie za wyjątkiem czwartku. Wejście do Muzeum jest płatne 17,5 euro dla dorosłych oraz 14,5 euro dla dzieci – są to chyba najdroższe bilety ze wszystkich dostępnych muzeów w Amsterdamie. Na szczęście w Amsterdamie obowiązują turystyczne karty zniżkowe dzięki którym możemy sporo zaoszczędzić na biletach.

Wszyscy fani Ajaxu Amsterdam powinni także odwiedzić ArenA czyli stadion Ajaxu, pod którym znajduje się tani parking w Amsterdamie z którego w łatwy sposób za pomocą komunikacji publicznej dojedziemy do Dworca Głównego, skąd już dzielić nas będzie jedynie kilka kroków do słynnego Placu Dam, czy Dzielnicy Czerwonych Latarni.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz inne artykuły