Przewóz zakupionego samochodu na naczepie, przyczepie lub lawecie do innego kraju UE.

lawetaJeżeli chcesz wywieźć zakupione w Holandii auto na przyczepie musisz dopełnić kilku formalności ale jest ich o wiele mniej niż gdybyś chciał wyjechać samochodem na własnych kołach. Dokumenty które powinieneś otrzymać od sprzedawcy to:

Dowód rejestracyjny, który składa się z trzech części:

  • Cześć IA

  • Cześć IB

  • Cześć II

Jeżeli samochód posiada dowód starego typu to musisz otrzymać następujące części I, II (1B) i kopię części III lub kopii zaświadczenia o przerejestrowaniu pojazdu.

Tablice rejestracyjne, które muszą być żółte z czarnymi znakami. Tablice są nam potrzebne jedynie do tego żeby oddać je do VWE. Jest to czynność obowiązkowa.

Fakturę lub umowę kupna która potwierdzi że jesteśmy właścicielem samochodu.

Gdy posiadamy już wszystkie wymienione wyżej dokumenty musimy postarać się o deklarację wywozową. Załatwia się to w VWE, a deklaracja staje się ważna dopiero wtedy gdy urzędnik ją opieczętuje oraz dokona wpisu kodu transakcji. Jeżeli nie chcemy mieć żadnych ewentualnych problemów z zarejestrowaniem samochodu w Polsce powinniśmy postarać się o świadectwo homologacji (CVO), które wyrobimy w oddziale VWE.

Komentarze  

0 #1 Paweł 2014-12-11 20:58
a co w przypadku kiedy dowód rejestracyjny 1a, ib papierowy został przekreślony przez urzędników i pisze na nim ongelding? dokumenty są nadal ważne w pl? 
Cytować

Zobacz inne artykuły