Dokumenty potrzebne do przejazdu zakupionym samochodem do innego kraju Unii Europejskiej.

autosrodJeżeli kupujesz samochód na tzw. wywóz i chcesz żeby samochód opuścił pojazd na własnych kołach musisz i został bez problemowo zarejestrowany w kraju musisz zadbać o to by sprzedawca przekazał Ci odpowiednie dokumenty takie jak:

Dowód rejestracyjny:

  • Czesc IA

  • Czesc IB

  • Czesc II

Jeśli pojazd posiada dowód rejestracyjny starego typu, to dowód ten wygląda trochę inaczej, mianowicie składa się z części I, II (1B) oraz kopi części III lub ewentualnie kopi zaświadczenia o przerejestrowaniu pojazdu.

Tablice rejestracyjne

W Holandii obowiązują żółte tablice z czarnymi znakami. Będą nam one potrzebne do wyrobienia tymczasowych tablic zjazdowych.

Ważne świadectwo okresowego badania technicznego (APK)

Bez APK nie uda nam się wyjechać samochodem z

kraju (nie otrzymamy tymczasowych tablic rejestracyjnych).

Fakturę lub umowę kupna

Gdy masz już wszystkie powyższe dokumenty możesz starać się o wyrobienie dokumentów niezbędnych do wyjechania samochodem z Holandii, a są to:

Wywozowy dowód rejestracyjny

Dokument ten jest wydawany przez VWE (biuro ds. dokumentacji i administracji pojazdów). Pojazd nie posiadający dowodu nie może poruszać się po drogach.

Zieloną Kartę

Wywozowe tablice rejestracyjne

Wywozowe tablice otrzymujemy po oddaniu starych tablic do zniszczenia. W odróżnieniu od standardowych tablic, tablice wywozowe mają białe tło i są ważne przez 14 dni, chyba że termin przeglądu pojazdu upływa wcześniej.

Świadectwo homologacji (CVO)

Świadectwo homologacji (Certificaat van Overeenstemming) może być potrzebne do zarejestrowania pojazdu w kraju docelowym. W świadectwie homologacji dokonuje się wpisu numeru homologacji typu pojazdu i normy emisji. W większości przypadków takie zaświadczenie zdobędziemy w VWE (biuro ds. dokumentacji i administracji pojazdów)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz inne artykuły